Renault Clio IV1,5 dCi 90 Expression Sport Tourer 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
39.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2015 |
| Kilometertal | 198.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,3 km/l |
| CO2 udledning | 85 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/220 nm |
| Acceleration | 12,1 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Frisk nysynet Gamle nummerplade AU57395,
Bemærk koster kun 520 kr i halvårlige vægtafgift og køre hele 29,4 km/l
Passet med service
Bemærk bilen sælges Engros til CVR-NUMMER uden garanti
, kørecomputer, stofindtræk, bagagerumsdækken, træk, tågelygter, led kørelys, el-sidespejle, fuldaut. klima, aircondition, nøglefri tænding, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, cd/radio, navigation, esp, dæktryksmåler
Bilen står på adressen der hedder Christian X's Vej 1, 6100 Haderslev, Vær venlig at ringe inden i køre hjemme fra da der ikke altid er medarbejder på pladsen. *Forbehold for indtastnings og beregningsfejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 207.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 443 liter |
| Vægt | 1.096 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 615 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Aircondition | LED Kørelys |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| CD/radio | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Stofindtræk |
|---|---|
| El-sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC | Træk |
| Fuldaut. klima |