Renault Clio IV1,5 dCi 75 Expression 5d
Kontantpris
38.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2013 |
| Kilometertal | 225.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,8 km/l |
| CO2 udledning | 96 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/200 nm |
| Acceleration | 14,3 sek. |
| Tophastighed | 168 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Sælger denne velkørende Renault Clio, som er i fin stand og netop nysynet.
Bilen har for nylig fået lavet større service, hvor der bl.a. er skiftet bærearm, remskive, tandrem/multirem samt fjeder ved hjul.
Der medfølger:
Nye sommerdæk
2 nye vinterdæk
Udstyr:
Aircondition.
Fartpilot.
El-spejle, Elruder for.
Sædevarme for
Elruder for.
Cruise control
Radio m. USB/AUX/BLUTETOOTH
ISOFIX
ESP & ABS
En økonomisk og driftssikker bil, perfekt som pendler- eller førstegangsbil.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 181.399 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 1.146 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Navigation |
| El-ruder |