Renault Grand Scenic III1,6 16V Expression 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2011 |
| Kilometertal | 150.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,0 km/l |
| CO2 udledning | 177 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/151 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Beigemetal |
Beskrivelse
Velholdt 7-personers bil med god plads og praktisk indretning
Velkørende og velholdt bil i god generel stand. Synet i august 2025.
Perfekt til den store familie eller dig, der har brug for ekstra plads og fleksibilitet i hverdagen.
Bilen har plads til op til 7 personer med 3 fulde bagsæder samt 2 ekstra sæder, der nemt kan klappes op og ned i bagagerummet efter behov.
Der er god plads til autostole, og bilen er udstyret med Isofix-beslag. Samtidig får du et rummeligt bagagerum, som gør bilen ideel til både hverdag og længere ture.
Der har ikke været røget i bilen.
Der er fastmonteret anhængertræk og både sommer- og vinterdæk i god stand medfølger
Bilen fremstår pæn med almindelige brugsspor i form af enkelte mindre ridser.
Kontakt mig for fremvisning eller spørgsmål.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 267.702 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.407 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 456 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 667 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Auto. nødbremse | Servo |
| Auto. parkering | Træk |