Renault Clio IV1,5 dCi 75 Expression 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2014 |
| Kilometertal | 135.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,8 km/l |
| CO2 udledning | 96 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/200 nm |
| Acceleration | 14,3 sek. |
| Tophastighed | 168 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
✅Anhængertræk 595/1.200 kg
✅Fartpilot m. begrænser
✅Tågelygter & LED kørelys
✅Aircondition & Sædevarme
✅P-Sensor bag
✅Navigation
✅Touchskærm m. Bluetooth
✅Tandrem udskiftet v. 95.000 km
✅Reg nr. AM55190
kørecomputer, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, tagræling, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, isofix, airbag, antispin, esp
Forbehold for tastefejl.
På vore engros biler må du påregne høflig selvbetjening, og da vi som regel ikke kender bilens baggrund, kan vi desværre ikke hjælpe med yderligere oplysninger. Vi skriver altid bilens tidligere reg nr, så du har mulighed for selv at undersøge bilens historik.
Vi tager gerne din bil i bytte, kontakt os på tlf. 98 26 90 11
eller besøg os på Haldagervej 50 i Biersted 9440.
Vi holder åben mandag – torsdag 08:00-17:00
Fredag 08:00-15:30 Aften og weekend efter aftale på tlf 98 26 90 11.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 182.400 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 1.146 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde | USB A tilslutning |
| Isofix | USB tilslutning |