Renault Clio IV1,2 16V Life Sport Tourer 5d
Kontantpris
39.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2017 |
| Kilometertal | 217.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/107 nm |
| Acceleration | 14,5 sek. |
| Tophastighed | 167 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
SÆLGES FOR KUNDE
Tandrem udskiftet 22.04.2025 189.341 km ,
✅Næste syn 09.12.2027
✅Træk
✅Navigation
✅Fartpilot
✅Bluetooth
kørecomputer, multifunktionsrat, splitbagsæde, læderrat, træk, tagræling, el-sidespejle, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, navigation, airbag, esp, isofix, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, tågelygter, nøglefri tænding, usb-a tilslutning, aux tilslutning
Pæn og velholdt bil inde som ude.
☎️Ring 93912141 og aftal tid for fremvisning
Åbningstider
Alle hverdage 8-16
Alle hverdage efter 16 åben efter aftale
Weekend åben efter aftale,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 157.153 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 443 liter |
| Vægt | 1.141 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 422 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Læderrat |
|---|---|
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Aircondition | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| AUX tilslutning | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
|---|---|
| El-sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Isofix | USB tilslutning |
| Kørecomputer |