Renault Clio IV0,9 TCe 90 Zen 5d
Kontantpris
74.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 134.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,0 km/l |
| CO2 udledning | 105 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/140 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 16" alufælge, vinterhjul, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, aircondition, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, 6 airbags, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 188.703 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 1.057 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 531 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 6 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
|---|---|
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| El-ruder | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle m. varme | Sædevarme |
| ESP / ESC | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde | Vinterhjul |