Renault Clio IV0,9 TCe 90 Limited Sport Tourer 5d
Kontantpris
87.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2019 |
| Kilometertal | 62.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/140 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, NAVIGATION. , el-sidespejle, tågelygter, træk (1200kg), aircondition, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, isofix, airbag, antispin, esp, NØGLE FRI ADGANG, kørecomputer
Der tages forbehold for evt. tastefejl vedr. beskrivelse(udstyr)
Prisen er excl. Nr Plader 1500,-
KONTAKT OS IDAG - FØR BESIGTIGELSE er det altid en god idé at ringe i forvejen, så vi sikrer du ikke kører forgæves.
📱 Peter Rene Bostrup 42 22 87 32 pb@langerbiler.dk
📱 Bjørn Langer 23 26 13 90 bjl@langerbiler.dk
Tåsingevej 5 - 9500 Hobro 💻 www.langerbiler.dk
OBS: Bilen er lige kommet på lager nye billeder kommer
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 209.701 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 443 liter |
| Vægt | 1.163 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
|---|---|
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Airbags | Musikstreaming via bluetooth |
| Aircondition | Navigation |
| Antispin | Nøglefri adgang |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Sædevarme |
|---|---|
| ESP / ESC | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Højdejust. førersæde | Tågelygter |
| Isofix | Træk |