Renault Clio IV0,9 TCe 90 Limited Sport Tourer 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2015 |
| Kilometertal | 165.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/135 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
🐥 PÅSKEINFO 🐥
Fra D. 31.03 til og med D. 06.04
Holder butikken KUN åbent efter aftale.
God påske! 🌼🐣
🚗YDERST VELHOLDT CLIO ST.CAR I EN LIMITED UDGAVE UDSTYR SOM TRÆK KLIMA FARTPILOT NØGLEFRI BETJENING🚗
BILEN KAN FINANISERES MED ELLER UDEN UDBETALING!!!!
MULIGHED FOR 36 MDR GARANTI!
BILEN LEVERES NYSYNET, NY SERVICERET✅
PÆN SERVICEHISTORIK✅
✅TRÆK
✅KEYLESS
✅KLIMA
✅FARTPILOT
✅STOR SKÆRM
✅NAVIGATION
✅BLUETOOTH
✅LED KØRELYS
✅TÅGELYGTER
✅AUTOMATISK LYS
✅ORIGINALE ALUFÆLGE
🔴VI ER MEDLEM AF DBFU DIN GARANTI FOR EN TRYG HANDEL🔴
KONTAKT: 40144408
VELKOMMEN TIL AUTOHUSET HEIN !
⬇️ KOMPLET UDSTYRSLISTE ⬇️
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, tagræling, træk, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 194.293 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 443 liter |
| Vægt | 1.020 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 620 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Isofix |
|---|---|
| Airbags | Kørecomputer |
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Navigation |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |