Renault Clio IV0,9 TCe 90 Galla Sport Tourer 5d
Kontantpris
59.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2016 |
| Kilometertal | 138.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/135 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
lev, nysynet, ny serviceret, træk undervognsbehandlet, kørecomputer, multifunktionsrat, splitbagsæde, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde. aluhjul,, el-sidespejle, aircondition, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, fartpilot, el-ruder, usb-c tilslutning, cd/radio, esp, dæktryksmåler, isofix, meget velholdt, to års reklamationsret, evt, billig finansiering, ring for fremvisning,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 159.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 443 liter |
| Vægt | 1.020 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 620 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Isofix |
| Bagagerumsdækken | Kørecomputer |
| CD/radio | Multifunktionsrat |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Splitbagsæde |
|---|---|
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB C tilslutning |