Renault Clio III1,2 16V TCe Expression 5d
Kontantpris
19.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2012 |
| Kilometertal | 178.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 124 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/145 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Model: Renault Clio III 1,2 16V (Benzin)
• Årgang: 2012
• Kilometer: 178.000 km
• Forbrug: Opgivet til 17,2 km/l
• Grøn ejerafgift: Kun ca. 800 kr. halvårligt
Stand og vedligehold:
Bilen er passet og plejet, og kabinen står rigtig pænt. Den har almindelige brugsspor af sin alder, men ingen store buler eller fejl.
Vigtig info: Bilen skal have foretaget tandremsskift. Prisen er fastsat efter at den inden for den nærmeste fremtid skal skiftes, så du får her muligheden for at få en billig bil, hvor du selv kan styre service.
Udstyr:
• Aircondition
• Sædevarme
• Fartpilot
• El-ruder
• ISOFIX til barnestole
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 172.902 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.055 kg |
| Bredde | 171 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 533 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Automatisk lys | Servo |