Renault Captur1,6 E-Tech Intens 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2021 |
| Kilometertal | 62.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 80,7 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 56 km |
| Batterikapacitet | 9,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 174 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 33 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 160 hk/205 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Orangemetal |
Beskrivelse
Highlights:
- Fartpilot
- Læderrat m/ varme
- Bakkamera m/ parkeringssensor for & bag
- LED forlygter m/ Fjernlysassistent
- Vognbaneassistent
- Automatisk nødbremsesystem
- Skiltegenkendelse
- Digitalt cockpit
- Android auto/Apple carplay
- Nøglefri Betjening
- Sædevarme
- Navigation
- 17" alufælge
- Fuldaut. klima
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, højdejust. førersæde, el-klapbare sidespejle, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, træk, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, nøglefri tænding, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, udv. temp. måler, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, cd/radio, apple carplay, usb-a tilslutning, android auto, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, regnsensor, dæktryksmåler, , isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, esp, antispin, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk led baglygter
Alle vores biler serviceres og får mekanisk gennemgang efter fabrikantens forskrifter. Ydermere gennemgår bilerne en komplet professionel klargøring både indvendig og udvendigt. Bilen leveres med 6 måneders 100% forhandlergaranti med mulighed for opgradering til 12, 24, 36 eller 48 måneders landsdækkende garantiforsikring via Fragus GOSafe.
Vi tilbyder i samarbejde med Santander Consumer Bank en fordelagtig finansiering af denne bil med og uden udbetaling.
INKLUDERET I VORES ANNONCEREDE PRIS ER:
*Mekanisk og elektronisk gennemgang samt klargøring
*Bundmåtter i kabinen (Hvis de ikke i forvejen forefindes i bilen).
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 255.820 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 265 liter |
| Vægt | 1.539 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 423 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 361 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 39 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
|---|---|
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| AUX tilslutning | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |