Renault Captur1,2 TCe 120 Dynamique EDC 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2014 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 124 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/190 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 192 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
🐥 PÅSKEINFO 🐥
Fra D. 31.03 til og med D. 06.04
Holder butikken KUN åbent efter aftale.
God påske! 🌼🐣
🚗YDERST VELKØRENDE CAPTUR MED MEGET FÅ KM PASSET OG PLEJETI UDSTYRS MODEL🚗
BILEN KAN FINANISERES MED ELLER UDEN UDBETALING!!!!
MULIGHED FOR 36 MDR GARANTI!
BILEN LEVERES NYSYNET, NY SERVICERET OG KLARGJORT✅
HELE 11 SERVICE STEMPLER✅ BEMÆRK KM✅
✅KLIMA
✅FARTPILOT
✅BLUETOOTH
✅STOR SKÆRM
✅NAVIGATION
✅KEYLESS
✅AUTOMATGEAR
✅P-SENSOR BAG
✅4X EL-RUDER
✅EL-KLAPBARE SPEJLE
✅SÆDEVARME
✅LED-KØRELYS
✅TÅGELYGTER
🔴VI ER MEDLEM AF DBFU DIN GARANTI FOR EN TRYG HANDEL🔴
🧽BILEN ER LIGE KOMMET IND OG ER IKKE KOSMETISK KLARGJORT ENDNU!!
MEN KLAR TIL EN PRØVETUR🏎️
KONTAKT: 40144408
VELKOMMEN TIL AUTOHUSET HEIN !
⬇️ KOMPLET UDSTYRSLISTE ⬇️
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, automatgear, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, regnsensor, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 273.899 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.155 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 412 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 571 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alarm | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
|---|---|
| AUX tilslutning | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| El-klapbare sidespejle | Regnsensor |
| ESP / ESC | Sædevarme |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |