Renault Captur1,0 TCe 100 Intens 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 52.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/160 nm |
| Acceleration | 13,3 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
Åbent: Påskelørdag fra kl. 11-16 og 2. påskedag fra kl. 13-16 - Velkommen
android auto, apple carplay, aux tilslutning, håndfrit til mobil, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, kørecomputer, fuldaut. klima, multifunktionsrat, regnsensor, sædevarme, udv. temp. måler, USB-stik, armlæn, bagagerumsdækken, højdejust. forsæder, kopholder, læderrat, splitbagsæde, 6 airbags, abs, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent, dæktryksmåler, esp, isofix, automatisk lys, skiltegenkendelse, vognbaneassistent, ikke ryger, service overholdt, automatisk start/stop, aut. nedbl. bakspejl, fjernlysassistent, bakkamera, dab radio, el-klapbare sidespejle m/varme, elektrisk parkeringsbremse, navigation, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dellæderindtræk, varme i rat, led baglygter, trådløs mobilopladning, led kørelys, fartpilot, 17" alufælge, dobbelt bagagerumsbund, auto hold, blindvinkelassistent, helårshjul
Super velholdt Captur, alle service passet. 2 Farvet!!!!!!! Prisen indeholder: LEVERINGSOMKOSTNINGER OG GARANTI! Kan finansieres med 0,- i udb.
20 ANDRE BILER PÅ CPAUTOMOBILER.DK
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 219.820 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 406 liter |
| Vægt | 1.165 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 423 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 586 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| 6 airbags | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Håndfrit til mobil |
| Antispin | Helårshjul |
|---|---|
| Apple carplay | Højdejust. forsæde |
| Aut. nedbl. bakspejl | Isofix |
| Auto hold | Kørecomputer |
| Auto. nødbremse | Læderrat |
| Automatisk lys | LED baglygter |
| Automatisk nødassistent | LED Kørelys |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, dellæder |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |