Renault Captur0,9 TCe 90 Zen 5d
Kontantpris
95.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2017 |
| Kilometertal | 78.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/140 nm |
| Acceleration | 13,0 sek. |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Utrolig flot og velholdt. Service overholdt. Undervognsbehandlet. Netop skiftet til sommerdæk på alufælge, vinterdæk medfølger. Anhængertræk, højdejusterbar førersæde, splitbagsæde, touchskærm, klimaanlæg, elruder, sædevarme, dæktryksmåler, navigation.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 194.601 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.148 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 412 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El-ruder | Træk |