Renault Captur0,9 TCe 90 Expression 5d
Kontantpris
54.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2014 |
| Kilometertal | 104.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/135 nm |
| Acceleration | 12,9 sek. |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, isofix, 4 airbags, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 194.298 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.076 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 412 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 582 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4 airbags | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Centrallås | Multifunktionsrat |
|---|---|
| DAB radio | Musikstreaming via bluetooth |
| El-ruder | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| ESP / ESC | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Stofindtræk |