Renault Captur0,9 TCe 90 Expression 5d
Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2014 |
| Kilometertal | 152.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/135 nm |
| Acceleration | 12,9 sek. |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
✅ Træk (u/bremser 585 kg - m/bremser 1.200 kg)
✅ Aircondition
✅ Fartpilot
✅ Isofix (også i passagersæde)
ALLE LEVERINGSOMK. ER INKL. I PRISEN
⭐️ Attraktiv finansiering tilbydes uden udbetaling ⭐️
- 16" alufælge med nye helårsdæk
- LED kørelys
- tågelygter
- sædevarme
- cd/radio, bluetooth, usb/aux tilslutning
- regnsensor
- parkeringssensor (bag)
Kørecomputer, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, el-klapbare sidespejle, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dæktryksmåler, 4 airbags, ABS, antispin, ESP, selealarm. BEMÆRK LAV GRØN EJERAFGIFT.
Med forbehold for tastefejl.
⭐️ Bilen leveres nysynet og nyserviceret ⭐️
ÅBNINGSTIDER I SALGSAFDELINGEN:
👉 Mandag - Torsdag: 07:30 - 16:00
👉 Fredag: 07.30 – 14.00
ELLERS EFTER AFTALE.
Kontakt os på tlf. eller mail
Tlf.: 86 48 83 77 (tast 3)
Mail: kontakt@norddjursbilcenter.dk
Vi er nummerpladeoperatør – det er derfor muligt at tage bilen med hjem samme dag, også i weekenden.
Vi tager naturligvis alle biler i bytte.
Vi glæder os til at byde dig velkommen hos Norddjurs Auto & Marine i Ørsted. 🤝
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 189.899 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.076 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 412 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 582 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 4 airbags | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | LED Kørelys |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Aircondition | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Nøglefri tænding |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Helårshjul | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde |