Nulstil
Køb
Personbil
Viser: 3 biler til salg
Sortér:

Audi RS4

4,2 FSi Avant quattro S-tr. 5d

539.900 kr.

  • 12/2014
  • 142.000 km
  • 9,3 km/l
  • Automatisk gear
  • Benzin
12/2014
142.000 km
9,3 km/l
Audi RS4 Avant B8 – 2015 modelår – 450 hk – 141.000 km – 539.900 kr. inkl moms og afgift - EXPORT POSSIPLE - PRICE 30.000 euros. Drømmer du om en ægte Audi RS – en bil der kombinerer hverdagspraktik med kompromisløs køreglæde? Så er denne Audi RS4 Avant B8 noget for dig. Bilen kort: • Model: Audi RS4 Avant (B8) • Model Årgang: 2015 (12.12.2014 reg) • Kilometer: 141.000 km • Motor: 4.2 FSI V8 – 450 hk – N/A • Gearkasse: 7-trins S-tronic • Drivlinje: quattro permanent firehjulstræk • Fuld servicehistorik hos Audi • Pris: 539.900 kr. Udstyrshøjdepunkter: • Sportsdifferentiale og dynamisk styring • Audi Drive Select • Bang & Olufsen lydsystem • RS-sportsæder i læder/alcantara • 20” originale Rotor-fælge • Sort loftsbeklædning • Panorama soltag • Xenon/LED-lygter, MMI, bluetooth mm. • Miltek catback - er synet med Lidt om RS4’s historie: Audi RS4 B8 er den sidste RS4 med den legendariske, højt-omdrejende 4.2 liters V8-sugemotor, som leverer en unik lyd og oplevelse, der i dag er umulig at genskabe i en tid med downsizing og elektrificering. B8-generationen blev produceret mellem 2012 og 2015 og er kendt for sin præcise styring, lynhurtige S-tronic gearkasse og kompromisløse quattro-træk. Det er en bil, der både kan tage familien på ferie og samtidig køre som en ægte sportsvogn på de snoede veje. Hvorfor denne bil? Denne bil fremstår flot, velholdt og med den helt rigtige kombination af udstyr. Det er et perfekt match til dig, der vil have en RS4 til både hverdagsbrug og weekendture – og som samtidig vil eje et stykke af Audis ikoniske RS-historie. Video om rs4 b8: https://youtu.be/VhgTjq18K7k?si=sjKvCCZe9iAsa012 Useriøse henvendelser frabedes. Bytte er velkomment hvis du har noget sjovt, suv eller lignende. Porsche Cayenne, ældre 911, Macan benzin/el, taycan, x5, sq5 osv osv
København N, København

Porsche 911 GT3 RS

4,0 Coupé PDK 2d

2.499.000 kr.

(Uden afgift)

  • 6/2016
  • 98 km
  • 7,9 km/l
  • Automatisk gear
  • Benzin
6/2016
98 km
7,9 km/l
Porsche 991/911 GT3 RS er high-perfomance udgaven af Porsche 911, som stadig kan indregistreres til kørsel på offentlig vej. Med rent baghjulstræk, skålesæder i kulfiber og sikkerhedsbur, anses det af entusiaster som den ultimative Porsche 911. Denne model er i den helt rigtige farve, nemlig Lave Orange, som er netop den farve Porsche valgte at introducere bilen i på Geneva Motor Show i 2015. Leasingaftale kan tilbydes Pris ex. moms og ex. afgift (Bilen er som fabriksny - kun kørt 98 km)
Rødekro, Syd- og Sønderjylland

Porsche 911 Carrera 4S

3,8 Coupé PDK 2d

895.000 kr.

  • 7/2009
  • 138.000 km
  • 9,5 km/l
  • Automatisk gear
  • Benzin
7/2009
138.000 km
9,5 km/l
I Porsche regi er 997 modellen (2004-2013) så småt allerede ved at have klassikerstatus. Vi har vænnet os til at motoren nu er vandkølet og bilen er stadig tilpas analog at køre i. Porsche kan bare den fine kunst at udvikle en sportsvogn, der samtidig er fuldt anvendelig i dagligdagen. 4-hjulstrækket gør den tilmed vinterduelig, selvom det naturligvis er tilføjet for at få raketten afsted i en fart uden (for meget) hjulspin. Serie 2 udgaven af 997 (ofte benævnt 997.2) kom i 2009, og blev opgraderet med 7-trins PDK dobbeltkoblings gearkasse som afløser for den mere traditionelle Tiptronic automat gearkasse, og det fungerer virkelig fremragende med lynhurtige skift både op og ned i registret. Den store 3,8 liters motor blev også opgraderet, fik direkte indsprøjtning og er stadig uden turboladning, og som her i S versionen med 380 HK og PASM undervogn, har man en særdeles kompetent ledsager i dagligdagen og på ferieturen sydpå. Dette eksemplar er oprindelig tysk leveret i marts 2009 og kom til Danmark i 2015. Bilen er fuldt serviceret med 10 stempler i servicehæftet – senest i marts 2024 ved 128.410 km udført af Stuttcars. Bilen fremstår særdeles flot og velholdt både i karosseri, mekanik og interiør. Listen over fabriksmonteret ekstraudstyr er alenlang og må have været ret kostbar, her skal blot nævnes komplet læderinteriør, soltag, opvarmede sæder og rat, Sport Crono Package Plus, og listen bliver bare ved. Bilen er med fuld dansk registreringsafgift og leveres nysynet med nummerplader i købers navn. Et hurtigt opslag hos SKAT viser at afgiften ved import er i niveau DKK 450.000, så at finde, få undersøgt, transporteret og importeret en tilsvarende tysk bil vil hurtigt løbe op i et betydeligt beløb. Vi tilbyder bilen til en skarp vinterpris nu.
Måløv, København
Side 1 af 1

Brugte biler til salg i alle mærker

Bilbasen er en del af Vend. Vend er ansvarlig for dine data på denne hjemmeside. Læs mere