Porsche Cayenne S4,2 D Tiptr. 5d
Kontantpris(Uden afgift)
180.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2014 |
| Kilometertal | 203.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,5 km/l |
| CO2 udledning | 253 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.260 kr. / år |
| Ydelse | 385 hk/850 nm |
| Acceleration | 5,4 sek. |
| Tophastighed | 252 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Bilen har kørt leasing indtil februar men står uden plader lige nu, jeg kan være behjælpelig med atraktiv leasing på den. Prisen er uden afgift med moms da den er momsdød
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.728.959 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.190 kg |
| Bredde | 191 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 170 cm |
| Lasteevne | 765 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 85 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Automatgear | Kurvelys |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El komfortsæder | Servo |
| El-ruder |