Porsche Taycan 4Performance+ Cross Turismo 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 485 km |
| Batterikapacitet | 93,4 kWh |
| Energiforbrug | 224 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 380 hk/500 nm |
| Acceleration | 5,1 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
1 års extended fabriksgaranti.
Den ypperste elektriske bil på markedet. Her får du 4-hjulstræk, komfort, økonomi, design og hurtighed til at gå hånd i hånd. Bemærk ligeledes at denne har fået en opdateret batteripakke med en rækkevidde på ca. 500 km.
Bilen er unik og sammensat med nogle af de smukkeste detaljer, b.la. den ekslusive kabine i cremet kalveskind, Porsche Sportschrono, neodyme detail pakken/champagne farvede luftdyser, gearvælger, ratdetsljer etc., panoramatag og meget mere.
Bilen er med fuld afgift, fuld servicehistorik og uden en mekanisk eller kosmetisk skramme.
Testpiloter bør ikke komme forbi, for man kan ikke lade være med at købe den hvis man først har set og prøvet den. ????
Topudstyret, highlights herunder:
- Originale 20” Porsche fælge
- El-sportssæder i kalveskind
- Apple carplay
- Performance+/Ekstra lang rækkevidde
- PASM, adaptiv luftundervogn
- Sportschrono
- Keyless go
- Panorama glas tag
- 1 års garanti med mulighed for forlængelse
Ring eller skriv for nærmere information.
Finansiering kan tilbydes.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 908.124 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 446 liter |
| Vægt | 2.245 kg |
| Bredde | 197 cm |
| Længde | 497 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 640 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Adaptiv undervogn | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Internet |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Auto. parkering | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Servo |
| El komfortsæder | Xenonlygter |
| El-ruder |