Porsche 9112,7 S Coupé 2d
Kontantpris
439.000 kr.Detaljer
| Modelår | 1977 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/1977 |
| Kilometertal | 177.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,6 km/l |
| CO2 udledning | 240 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.610 kr. / år |
| Ydelse | 165 hk/235 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 4 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Matching numbers ingen rust flot stand targa 5 gears
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Coupe |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.120 kg |
| Bredde | 161 cm |
| Længde | 429 cm |
|---|---|
| Højde | 132 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Nej |
| ESP | Nej |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| Alufælge |
|---|