Peugeot e-200850 GT Pack 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2020 |
| Kilometertal | 152.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 322 km |
| Batterikapacitet | 45,0 kWh |
| Energiforbrug | 175 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Solgt!
🔋 Særligt velegnet til elbil
Vi tilbyder løsninger, der matcher elbilens behov – og du kan naturligvis kombinere finansieringen med garanti for ekstra tryghed.
Ønsker du et konkret tilbud med månedlig ydelse?
Vi laver gerne et uforpligtende finansieringsforslag, så du får det fulde overblik.
📍 Vejlevej 69, 7000 Fredericia
📞 +45 31 31 97 10
ALKBILER – tryg og gennemsigtig bilhandel.
*der tages forbehold for tastefejl.
multifunktionsrat, sportssæder, digitalt cockpit, pilotsæder, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, alufælge, led kørelys, fuld led forlygter, soltag, glastag, automatgear, mørktonede ruder i bag, dynamisk blinklys, centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, navigation, apple carplay, android auto, usb-c tilslutning, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, blindvinkelsassistent, esp, auto hold, 360° kamera, parkeringssensor (bag), automatisk lys, førerovervågning med advarsel, automatisk nødbremsesystem, parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, dæktryksmåler, bakkamera, antispin, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 330.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.455 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 168 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Android auto | Isofix |
| Antispin | LED Kørelys |
|---|---|
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Pilotsæder |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Soltag |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| Dynamisk blinklys | Stofindtræk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB C tilslutning |
| Førerovervågning med advarsel | Vognbaneassistent |