Peugeot e-200850 GT 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2020 |
| Kilometertal | 89.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 310 km |
| Batterikapacitet | 45,0 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS:
<> Adaptiv fartpilot m. vognbaneassistent
<> Nødbremseassistent
<> Skiltegenkendelse
<> Dellæderkabine
<> Bakkamera med 360 view
<> Nøglefri betjening
<> Apple carplay & Android Auto
<> Sædevarme
<> Navigation
<> 310 Km. WLTP
🚘KOMFORT: Automatisk klimaanlæg | Passagersæde højdejustering | Højdejusterbart førersæde | Skiltegenkendelse | Sædevarme, foran.
🛡️SIKKERHED: Adaptiv fartpilot m. vognbaneassistent | Nødbremseassistent.
🎨DESIGN: Vertigo blå metallak | Krom finish i dørhåndtag | Sorte vindueslister | Sort tag.
🎵MULTIMEDIE: Navigationssystem | Multifunktionsdisplay.
⚙️TEKNIK & PERFORMANCE: Elektrisk soltag | LED kørelys | LED forlygter | Elektrisk parkeringsbremse.
Vognkortnummer: 528804
Denne bil er importeret og kan afvige fra dansk standard.
Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 335.910 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.455 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 168 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | ESP / ESC |
|---|---|
| 360° kamera | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 7 airbags | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Ambiente belysning | Internet |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, dellæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Dellæderindtræk | Træthedsregistrering |
| Digitalt cockpit | Type-2 ladekabel |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |
| Elektrisk kabinevarmer | Xenonlygter |
| Elektrisk parkeringsbremse |