Peugeot e-200850 GT 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 31.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 340 km |
| Batterikapacitet | 45,0 kWh |
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Velkørende Peugeot e-2008 i udstyrsmodellen "GT" med bl.a.
✔ Apple carplay / Android auto
✔ Fuld LED lygter
✔ Bakkamera
✔ Parkeringssensor For+Bag
✔ Navigation
✔ Skiltegenkendelse
✔ Fjernlys-Vognbane samt Blindvinkelsassistent
Og meget mere.!⚡🔌🔋
Tekniske oplysninger:
✔ Batterikapacitet: 50kWh
✔ Rækkevidde op til 341km (WLTP)
✔ Hurtig opladning DC op til 100 kW
17" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, LED kørelys, Fuld LED lygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, Fuldautomatisk klima, fjernb. centrallås, Nøglefri adgang, Nøglefri tænding, Fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, type-2 ladekabel, dab radio, Navigation, Håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, Apple carplay, Android auto, usb-a tilslutning, usb-c tilslutning, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, Dellæderindtræk, Sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, Ambiente belysning, regnsensor, Bakkamera, Parkeringssensor (for), Parkeringssensor (bag), Dæktryksmåler, Skiltegenkendelse, isofix, Automatisk lys, Fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, Vognbaneassistent, Blindvinkelsassistent, Automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, IKKE RYGER.
FINANSIERING FRA 2, 99%.. VI TILBYDER OP TIL 3 ÅRS LANDSDÆKKENDE GARANTIORDNING.. www.HANGAARDBILER.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 282.753 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.455 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 168 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
|---|---|
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, dellæder |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Dellæderindtræk | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Type-2 ladekabel |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | USB tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |