Peugeot e-200850 Active 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2021 |
| Kilometertal | 86.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 337 km |
| Batterikapacitet | 45,0 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Bliv kørende på strøm, til små penge i denne fine Peugeot e-2008.
Dejlig høj bil, fin indstigning og god plads.
Bilen er passet med alle service og vi leverer naturligvis nysynet.
🚗Rækkevidde 337 km (WLTP)
🚗Fuldautomatisk klimaanlæg
🚗Fartpilot
🚗Apple Carplay / Android Auto
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 16" alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, automatgear, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, 4x el-ruder, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, android auto, usb-a tilslutning, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, 6 airbags, antispin, esp, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 250.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.455 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 168 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
|---|---|
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| DAB radio | Træthedsregistrering |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |