Peugeot 20081,5 BlueHDi 120 GT Line Sky EAT6 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2019 |
| Kilometertal | 100.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 25,0 km/l |
| CO2 udledning | 98 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/300 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.270 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Grindstedvej 2, 9310 Vodskov
Kontakt os på:
📞 +45 96 39 16 16
📧 info@kautok.dk
________________________________________
- Automatgear.
- Bakkamera.
- Fartpilot,
- Panoramatag.
- Apple CarPlay, App integration, Android Auto,
- Panoramatag.
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 236.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 350 liter |
| Vægt | 1.344 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 416 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 336 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.270 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Panoramatag |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Regnsensor |
| Automatgear | Sædebetræk, dellæder |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| Centrallås | Sportssæder |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Dellæderindtræk | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |