Opel Vectra1,8 16V 140 Elegance 4d
Kontantpris
11.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2006 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2006 |
| Kilometertal | 298.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,7 km/l |
| CO2 udledning | 168 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.140 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/175 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Ældre Opel der starter og kører fint.
Der er overflade rust og skrammer som vist på billeder og der er kun 1 nøgle tilbage
Næste syn er november 2026
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 313.153 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.295 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 590 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 61 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| Aircondition | Træk |
| El-ruder |