Opel Corsa1,4 16V Excite 5d
Kontantpris
69.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2019 |
| Kilometertal | 111.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 141 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/130 nm |
| Acceleration | 13,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Meget velholdt 1 ejers Opel Corsa 1,4 excite, årg 2019, kun kørt 111000 km, ejet af dame fra ny, fuld servicebog, ikke ryger, står på vinterhjul med nye goodyear dæk, alufælge med sommerdæk medfølger, holder syn til 5/2027, økonomisk 19,6km/l, Udstyr, aircondition, fartpilot, fjernbetjent c-lås, sædevarme, læderrat med varme, el-ruder for, el-spejle med varme, multifunktionsrat, 7" touch skærm, Apple carplay, Android auto, bluetooth håndfri, kopholder, spiltbagsæde, højdejust førersæde, ISOFIX.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 141.009 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 280 liter |
| Vægt | 1.199 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 402 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 431 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fartpilot |
| Android auto | Sædevarme |
| Apple carplay | Servo |