Opel Corsa1,3 CDTi 75 Cosmo 5d
Kontantpris
16.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2010 |
| Kilometertal | 264.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/170 nm |
| Acceleration | 14,5 sek. |
| Tophastighed | 163 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Rigtig fin Opel corsa med fuld servicehæftet leveres nysynet bilen har dieselpartikelilter som må køre i de større byer.
tidligere undervognsbehandling.
, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, splitbagsæde, højdejust. førersæde, alufælge, tågelygter, el-sidespejle, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, udv. temp. måler, cd/radio, db. airbags, isofix, esp
Bemærk bilen sælges med begrænset garanti grundet alder og kilometer.
Kører perfekt i motor og gear meget velholdt.
Ring gerne hvis i har spørgsmål på 41 66 41 36 eksklusiv nummerplader.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 193.751 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.135 kg |
| Bredde | 171 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 560 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| CD/radio | Multifunktionsrat |
| El-ruder | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Sædevarme |
|---|---|
| ESP / ESC | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Højdejust. førersæde | Udv. temp. måler |