Opel Corsa1,0 T 90 Cosmo 5d
Kontantpris
38.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2015 |
| Kilometertal | 297.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/170 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Lækker dejlig bil pålidelig bil. Den har bla. sædevarme, isofix, varme i for/bagude samt sidespejle, automatisk justering af bakspejl ved kørende bagfra. Touch skærm radio med mulighed for tilkobling via Bluetooth og samtale ovrr bilen samt tag og afslutte opkald via rat, Autopilot og parkeringscensor mm i udstyr.
Sælges da jeg ikke kan køre i 2 biler og derfor skæa videre til en ny ejer. Der er lige kommet sommerdæk på som er fra 2025 med masser af mønster. Vinterhjul medfølger.
Grøn afgift ca 360 kr halv/år så en billig bil at have. Fast træk. Alm brugsspor skal forventes. Har en lille bule på højre bagdør men ren kosmetisk. 3. Nummerplade medfølger
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 178.378 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.099 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 402 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 566 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Træk |