Opel Corsa-e50 GS-Line 5d
Kontantpris
132.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2023 |
| Kilometertal | 14.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 334 km |
| Batterikapacitet | 45,0 kWh |
| Energiforbrug | 166 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 8,1 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
3 faset opladning , Helårsdæk, Varme i rattet, Apple CarPlay, Android Auto, Bakkamera, Bluetooth, Digital instrumentering, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Klimaanlæg, Nøglefri start, Parkeringssensor, Regnsensor, Touch skærm, Sædevarme for, LED lys, Sort lakeret tag , Tågelygter, Justerbart rat, Kopholder, Metallak, Mørktonede ruder bag, Læderrat, Armlæn, Isofix, Linevogter, Skiltegenkendelse, Vejbaneassistent, Selealarm, Lyssensor, Dæktrykssensor
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 267 liter |
| Vægt | 1.455 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 506 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Blindvinkelassistent | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler |