Opel Astra1,9 CDTi 120 Cosmo Wagon aut. 5d
Kontantpris
33.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2009 |
| Kilometertal | 152.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,3 km/l |
| CO2 udledning | 186 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 10.160 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/280 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 191 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Super rummelig stationcar med automatgear. Udstyr bl.a. aircondition/klimaanlæg, fartpilot, elruder, sædevarme, alufælge, ABS og anhængertræk. Sidst synet marts 2025. Pæn og velholdt bil efter alder med almindelige brugsspor. Massere af kilometer i bilen endnu.
Har fået det helt store servicesyn indenfor det sidste halve år med ny vandpumpe, generator, tandrem og batteri. Så den er helt klar til kørsel.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 414.931 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.350 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 429 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 540 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 52 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Sædevarme |
| Automatgear | Servo |
| El-ruder |