Opel Astra1,7 CDTi 125 Enjoy Sports Tourer 5d
Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2012 |
| Kilometertal | 320.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 1 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/280 nm |
| Acceleration | 11,7 sek. |
| Tophastighed | 192 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.390 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Grindstedvej 2, 9310 Vodskov
Kontakt os på:
📞 +45 96 39 16 16
📧 info@kautok.dk
________________________________________
-NYSYNET D. 31-03-2026.-
- Fartpilot.
- Sædevarme for.
- Klimaanlæg.
- El-spejle med varme, Elruder for.
- 6 gear.
- Anhængertræk730/1390 kg.
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 308.100 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.418 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 687 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.390 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 56 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Isofix |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
|---|---|
| AUX tilslutning | Læderrat |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Tagræling |
| Elsæder | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |