Opel Astra1,6 CDTi 110 Enjoy Sports Tourer 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2018 |
| Kilometertal | 219.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 28,6 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/300 nm |
| Acceleration | 11,4 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Opel Astra Sports Tourer 1,6 CDTI Enjoy 110HK
Bilen er udstyret med bla. Fartpilot, Rat m. varme, LED forlygter og Parkeringssensor for/bag
Bilen er udstyret med anhængertræk og må trække 1.500kg
Den er opgivet til at køre 28,6 km/l.og koster kun 1.220,- i halvårlig ejerafgift.
Kig forbi vores store indendørs udstilling eller kontakt os på 6138 4545.
Vi kan finansiere bilen fra 1.178,- pr. måned UDEN udbetaling og vi tager gerne din bil i bytte., multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, træk, varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 261.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 540 liter |
| Vægt | 1.293 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 577 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | LED Kørelys |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |
| Højdejust. førersæde | Vognbaneassistent |