Kia Ceed1,6 CRDi 136 Attraction SW 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2017 |
| Kilometertal | 227.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,6 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/280 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 194 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
KIA CEED SW TIL SALG!
M. AFTAGELIGT TRÆK (1.500 KG).
- 16'' ALUFÆLGE
- FARTPILOT
- NAVIGATION
- MULTIFUNKTIONSRAT
- LED KØRELYS
- 2-ZONE KLIMA
- SÆDEVARME
- VARME I RAT
- HØJDEJUST. FØRERSÆDE
- EL-SIDESPEJLE
- FJERNB. CENTRALLÅS
- P-SENSOR I BAG
- MUSIKSTREAMING VIA BLUETOOTH
- TONEDE RUDER
- ISOFIX
- AFTAGELIGT TRÆK (1.500 KG)
Kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, 16" alufælge, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, tagræling, aftageligt træk, træk, varme i rat, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, airbag, esp, antispin, mørktonede ruder i bag, led baglygter.
Holder syn til 06-01-2027.
Seneste service ved 202.820 km, d. 08-03-2025.
Byttebil.
Sælges engros til cvr.
For kontakt sales@autopunkt.dk eller 32169747. WWW.AUTOPUNKT.DK
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 268.163 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.332 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 451 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 588 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| 2 zone klima | Læderrat |
| 4x el-ruder | LED baglygter |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Aftageligt træk | Mørktonede ruder i bag |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tagræling |
| Håndfrit til mobil | Tonede ruder |
| Højdejust. førersæde | Træk |
| Isofix | USB A tilslutning |
| Justerbar lændestøtte | USB tilslutning |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Varme i rat |