Nissan Qashqai1,6 Acenta 5d
Kontantpris
44.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2009 |
| Kilometertal | 254.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,9 km/l |
| CO2 udledning | 154 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/160 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Velkørende ikke ryger bil.
1. ejer havde bilen det første år, vi har haft den siden.
Har været pava behandlet.
Står på vinterhjul. Originalt ekstra alufælg hjulsæt medfølger.
Har bluetooth mobilintegration med god lyd. Efterinstalleret bluetooth stereo lyd kan medfølge.
Har enkelte brugsspor i kabinen, men er velholdt alder taget i betragtning.
Højre fordør har et defekt beslag, men har fungeret fint med det i 5-10år.
Sælges da vi har købt elbil.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 298.554 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.297 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 533 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Aircondition | Servo |
| Alufælge | Træk |
| El-ruder |