Nissan Qashqai1,5 dCi 110 Tekna+ 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
129.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2018 |
| Kilometertal | 131.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/260 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.350 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER UDEN GARANTI, Panorama glastag, fuld led forlygter, navigation, 19" alufælge sommer, vinterhjul, el indst. førersæde m. memory, 2 zone klima, varme i forrude, skiltegenkendelse, fartpilot, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (for/bag), multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, el-klapbare sidespejle, tagræling, mørktonede ruder i bag, sædevarme, 4x el-ruder, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, automatisk lys, kørecomputer, Service delvis ok - seneste d. 27/5-25 v. 122.522 km, Synet sidst d. 15/8-24
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 305.988 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.365 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.350 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Læderindtræk |
|---|---|
| 2 zone klima | Læderrat |
| 360° kamera | Mørktonede ruder i bag |
| 4x el-ruder | Multifunktionsrat |
| ABS-bremser | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Navigation |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Bakkamera | Regnsensor |
| El indst. førersæde m. memory | Sædebetræk, læder |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fuld LED forlygter | Tonede ruder |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Varme i forrude |
| Kørecomputer | Vinterhjul |