Nissan Qashqai1,5 dCi 110 Acenta Connect 5d
Kontantpris
85.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2017 |
| Kilometertal | 190.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/260 nm |
| Acceleration | 12,4 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.350 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
📞🚗 Ring inden besigtigelse – så du ikke kører forgæves.
📱 Tlf.: 40 23 28 02
Nissan Qashqai dci 110 6M/T
Årgang 2017
190.000Km
Bilen er nysynet den 25/3-2026
Bilen koster 930kr i vægtafgift halvårligt. Og kører 26.3km/l
Forvent almindelige brugsspor efter Km/ årgang.
Skriv gerne for flere informationer.
kørecomputer, multifunktionsrat, alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, led kørelys, træk, aircondition, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, navigation, musikstreaming via bluetooth, alarm, bakkamera, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.285 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 625 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.350 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Centrallås | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |