Nissan Qashqai1,3 mHEV Tekna+ X-tr. 5d
Kontantpris
269.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2023 |
| Kilometertal | 49.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 144 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 158 hk/270 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 199 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Max Garage kvalitetsstempel.
Leveres altid med følgende tryghed.
Tilstandsrapport.
12 måneders forsikringsgaranti.
Vi tilbyder også leasingaftaler hvor vi indestår for restværdien.
Tjek Maxgarage.dk
Kontakt: 📞
Søren: 31645403
Torben: 40116167
salg@maxgarage.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 420.620 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 479 liter |
| Vægt | 1.391 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 594 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|