Nissan Micra1,2 S 5d
Kontantpris
24.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2005 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2005 |
| Kilometertal | 159.288 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 173 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 80 hk/110 nm |
| Acceleration | 13,9 sek. |
| Tophastighed | 167 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Regulær lille nysynet bil, med god servicehistorik, bagagerumsdækken, stofindtræk, 3 individuelle sæder i bag, alufælge, el-sidespejle, fjernb. centrallås, cd/radio, airbag. AFH.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 144.643 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 975 kg |
| Bredde | 166 cm |
| Længde | 372 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 46 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 individuelle sæder i bag | CD/radio |
|---|---|
| ABS-bremser | El-sidespejle |
| Airbags | Fjernb. centrallås |
| Alufælge | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Stofindtræk |