Nissan Micra1,2 Acenta 5d
Kontantpris
54.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2016 |
| Kilometertal | 64.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 80 hk/110 nm |
| Acceleration | 13,7 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
aircondition, sædevarme, el-ruder, cd/radio, usb-a tilslutning, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, bagagerumsdækken, stofindtræk, el-sidespejle, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, håndfrit til mobil, airbag, esp, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix, antispin,kop holder.
LEVERES NYSYNET.
TAGER GERNE BIL I BYTTE.
TIDLIGERE REG NR DB43148
ATRAKTIV FINANSERING TILBYDES MED 0 KR I UDBETALING.
RING ELLER SKRIV EN MAIL FOR EN FREMVISNING.
TLF 81619797
TLF 51774422
EMAIL MSAUTOOGHANDEL@OUTLOOK.DK
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 150.490 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 885 kg |
| Bredde | 167 cm |
| Længde | 378 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 540 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 41 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil |