Nissan Micra1,0 IG-T 100 Tekna 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2021 |
| Kilometertal | 71.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/160 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
FLOT OG VELHOLDT NISSAN MICRA.
BEMÆRK UDSTYR.
✔️BAKKAMERA.
✔️LANE-ASSIST.
✔️KEY-LESS GO.
✔️FART PILOT.
✔️BOSE LYDSYSTEM.
✔️NAVIGATION.
✔️SÆDEVARME.
✔️TOUCHSKRÆM INKL. CARPLAY OG ANDROID AUTO.
✔️EL-KLAPBARE SIDESPEJLE.
✔️FULD LED FORLYGTER.
✔️AFTAGELIGT TRÆK.
✔️16” ALUFÆLGE.
✔️PARKERINGSSENSOR BAG
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 16" alufælge, helårshjul, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, aftageligt træk, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjente døre, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), isofix, automatisk lys, airbag, vognbaneassistent.
En Flot & Velkørende Bil!
ATTRAKTIV FINANSIERING TILBYDES MED 0.- KR I UDBETALING.
Vi tager gerne din brugte bil i bytte!
Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 172.503 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.059 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 491 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 41 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aftageligt træk | LED Kørelys |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| El betjente døre | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuld LED forlygter | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Helårshjul | Vognbaneassistent |
| Højdejust. førersæde |