Nissan Leaf40 Tekna 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2019 |
| Kilometertal | 140.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (NEDC) 350 km |
| Batterikapacitet | 39,0 kWh |
| Energiforbrug | 141 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 1.080 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/320 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 144 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Brunmetal |
Beskrivelse
VELUDSTYRET NISSAN LEAF SÆLGES SOM ET AFHENTNINGSTILBUD!
Åbningstider i Påsken:
Skærtorsdag: Lukket
Langfredag: Lukket
Lørdag: Lukket
Påskedag - Søndag: 11.00-15.00.
2 Påskedag - Mandag: 11.00 - 15.00.
• Bemærk bilen står på eksternt lager så kontakt os inden en evt. fremvisning.
SÆRLIGE BEMÆRKNINGER TIL BILEN:
• NÆSTE SYN: 28.05.2027
• FULD LED FORLYGTER
• BOSE SOUND SYSTEM
• DELLÆDERINDTRÆK
• EL-KLAPBARE SIDESPEJLE MED VARME
• FULDAUTOMATISK KLIMAANLÆG
• VARME I RAT
• ADAPTIV FARTPILOT
• 360° KAMERA
• SÆDEVARME I FOR
• ORIGINAL NAVIGATION
• PARKERINGSSENSOR I FOR OG BAG
• VINTERHJUL MEDFØLGER
• FARVE: BRUN METALLIC
BILEN SÆLGES ENGROS TIL CVR UDEN GARANTI OG REKLAMATIONSRET!
Et “afhentningstilbud” hos Kring & Nielsen er en bil vi typisk har fået ind i bytte, med salget af en af vores salgsklare biler. Bilen kan være fin og velkørende, men er udenfor vores standard segment af salgsbiler - typisk på grund af alder eller kørte km. Bilen er ikke blevet gennemgået eller tjekket hos os, hvorfor den sælges som den står uden garanti eller reklamationsret til CVR. Det er derfor den kan købes billigere end tilsvarende i markedet. Hvis du ønsker at kunne reklamere efterfølgende, skal du købe en af vores salgsklarebiler.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 299.901 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.655 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 340 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | LED baglygter |
|---|---|
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Dellæderindtræk | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, dellæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |