Mitsubishi Outlander2,4 PHEV Intense CVT 4WD 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 78.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 32,1 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 54 km |
| Batterikapacitet | 8,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 44 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 224 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Ring gerne for aftale så står bilen klar når du kommer til butikken, Plug in Hybrid, km. 54 på ren el, meget velholdt privatvogn og godt udstyret med bla. , aftageligt træk (kg.1.500) 4 hjulstræk, Dinitrol undervognsbehandl, el indst. forsæder, 18" alufælge, sædevarme, læderrat m.varme, aircondition, 2 zone klima, adaptiv fartpilot, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), håndfrit til mobil, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, skiltegenkendelse, dæktryksmåler, udv. temp. måler, led kørelys, kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle m/varme, tagræling, automatgear, nøglefri adgang, 4x el-ruder, aux tilslutning, vognbaneassistent, esp, få et godt tilbud på et grøn bil finansiering, og tilbud på forsikring, justerbar lændestøtte, tågelygter, mørktonede ruder i bag, nye billeder på vej efter klargøring,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 385.926 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 498 liter |
| Vægt | 1.855 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 170 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Justerbar lændestøtte |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Aftageligt træk | LED Kørelys |
| Aircondition | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| Elsæder | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |