Mitsubishi Eclipse Cross2,4 PHEV Invite CVT 4WD 5d
Kontantpris
169.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 111.619 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 50,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 45 km |
| Batterikapacitet | 7,9 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 175 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 46 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 188 hk/250 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
ANHÆNGERTRÆK med 1500 kg på krogen !!, PLUG-IN-HYBRID + AUTOMATGEAR, FARTPILOT, 2 zone KLIMA, BAKKAMERA, kørecomputer, multifunktionsrat, splitbagsæde, bagagerumsdækken, 18" ALU-fælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tagræling, mørktonede ruder i bag, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab+ radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, 7 airbags, esp, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 340.823 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 359 liter |
| Vægt | 1.875 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 455 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 7 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk lys | Splitbagsæde |
| Bagagerumsdækken | Tagræling |
| Bakkamera | Tonede ruder |
| DAB+ Radio | Træk |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |