MINI Countryman Cooper1,6 ALL4 5d
Kontantpris
225.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2015 |
| Kilometertal | 85.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,9 km/l |
| CO2 udledning | 154 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 122 hk/160 nm |
| Acceleration | 11,5 sek. |
| Tophastighed | 186 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Brunmetal |
Beskrivelse
ÆGTE JOHN COOPER WORKS edition.
Sjælden og unik bil der både er til luksus og sport. 3. ejer fra ny, solgt i Danmark fra ny til kr. 750.000 (se sidste billede som dokumentation)
Den perfekte sjove helårs bil med 4 hjulstræk og en sprød motor med 218 hk. Der medfølger originalt mini alufælgesæt med vinterdæk.
Bemærk det lave kilometer antal
Alt i udstyr fra denne årgang.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 371.698 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.325 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 410 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 47 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Navigation |
|---|---|
| Alufælge | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-soltag | Servo |
| Fartpilot | Xenonlygter |
|---|---|
| Fuldaut. klima |