MINI Cooper1,5 aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2019 |
| Kilometertal | 85.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/220 nm |
| Acceleration | 8,1 sek. |
| Tophastighed | 207 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
LÆKKER MINI COOPER 1,5 AUTOMATGEAR I DEN FLOTTE EMERALD GREY METALLIC LAKERING !!
¤ AUTOMATGEAR
¤ PANORAMA GLASTAG M. ÅBNE / SKYDEFUNKTION
¤ "UNION JACK" BAGLYGTER
¤ ORIGINAL NAVIGATION
¤ FARTPILOT
¤ ORIGINALE ALUFÆLGE
¤ BAKKAMERA & P-SENSOR I BAG
¤ FULD LED FORLYGTER
¤ 2 ZONE KLIMA
¤ AMBIENTE BELYSNING
¤ SÆDEVARME
¤ OG MEGET MERE !!
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, bagagerumsdækken, stofindtræk, ambiente belysning, alufælge, el-sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, udv. temp. måler, håndfrit til mobil, dab radio, navigation, musikstreaming via bluetooth, bakkamera, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag
Vi tilbyder også:
- Attraktiv finansiering med eller uden udbetaling
- Mulighed for leasing på udvalgte modeller
- Mulighed for køb af udvidet garanti
- Rævhede Auto - Mere en 55.000 solgte biler siden 1968
Vi vil handle med dig igen
SE ALLE VORES BILER PÅ RÆVHEDE.DK SAMTIDIG KAN DU FØLGE MED PÅ VORES FACEBOOK OG INSTAGRAM.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 278 liter |
| Vægt | 1.165 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 398 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Automatgear | Kørecomputer |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Navigation |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædevarme |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| Fartpilot |