MINI Cooper1,5 aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2018 |
| Kilometertal | 101.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/220 nm |
| Acceleration | 8,1 sek. |
| Tophastighed | 207 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Highlights:
- 16" alufælge
- 2 zone klima
- Sædevarme
- Regnsensor
- Automatgear
Yderligere udstyr:
Kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, ambiente belysning, 16" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, alarm, regnsensor, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp.
✓ Attraktiv finansieringsmuligheder med op til 120 mdr. løbetid.
✓ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte.
✓ Attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov.
✓ Køb din brugte bil i professionelle rammer hos Bayern AutoGroup Esbjerg
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage: 09:00 - 17:00
Søndag: 11:00 - 16:00
Kontakt os:
Tlf. 70300520
Mail: G.bagesbjergsalg@nc.dk
Adresse:
Storstrømsvej 4
6715 Esbjerg N
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 278 liter |
| Vægt | 1.165 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 398 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Mørktonede ruder i bag |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme |