MINI Cooper1,5 5d
Kontantpris
74.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2015 |
| Kilometertal | 180.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/220 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 207 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Min mini Cooper sælges, da jeg ikke længere har brug for den. Bilen kører som den skal.
Stand er som man kan forvente af en 11 år gammel bil. Nemmeste måde at træffe mig på er at skrive.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 270.702 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.145 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 398 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Fuldaut. klima | Servo |