MINI Cooper SEFavoured Trim XL 3d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2024 |
| Kilometertal | 31.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 389 km |
| Batterikapacitet | 49,2 kWh |
| Energiforbrug | 146 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/330 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Danmarks billigste Mini Cooper SE med XL udstyrspakke (højeste udstyrs niveau) i den helt rigtige farve kombination: Blazing Blue med sort tag/sidespejle.
Supervelholdt og som en ny bil.
Fabriksgaranti frem til 29. august 2027. Mini Next garanti frem til 29. august 2029
Favoured Trim
XL Pakke
Sportssæder m. memory og massage i førersæde
Nightshade Blue Vescin indtræk
18" Night Flash Fælge med nyere Goodyear sommerdæk
OLED Touchskærm med Apple CarPlay og Android Auto
Harman Kardon Hi-fi-anlæg
Panorama glastag
MINI navigation med Argumented Reality
MINI Head-Up Display
Driving Assistant Plus
Blindvinkelassistent
Parking Assistant Plus (inkl. 360 graders kamera)
Ratvarme og sædevarme
LED Forlygter m. udvidet indhold, kurvelys og fjernlysassistent
Interiør kamera
Sort loftshimmel
Mørktonede ruder
Komfort adgang (med smartphone i lommen)
Ladekabel medfølger
Nyere Continental vinterdæk (5,5 mm slidbane) på originale Mini alu fælge kan medkøbes til DKK 4.500,-
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 378.730 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 211 liter |
| Vægt | 1.605 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 386 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Head-up display |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |