MINI Cooper SEEssential Trim 3d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 139.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (NEDC) 231 km |
| Batterikapacitet | 49,0 kWh |
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/270 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
KUN 2,99% I RENTE!
Køb denne bil i dag og få en vanvittig rente på KUN 2,99%, når du finansierer gennem Kvalitetsbiler.dk!
*Gælder kun alle nyere el- og hybridbiler (op til 5 år)
**Gælder kun ved finansiering gennem Kvalitetsbiler.dk
***Gælder kun ved udbetaling på minimum 20%
****Første betaling efter månedens udløb plus én måned
________________________________________________________
Vi anbefaler, at du booker en prøvekørsel for at undgå ventetid.
Bestillinger foregår via vores hjemmeside www.kvalitetsbiler.dk eller på Booking@kvalitetsbiler.dk / 75801011.
Vi glæder os til at se dig!
Fremhævet udstyr på bilen:
✨ Varmepumpe
✨ Midnight Black Metallic (farve)
✨ Fartpilot
✨ MINI Navigation System
✨ Parkeringssensor bag
✨ Acoustic pedestrian protection
✨ MINI Driving Modes
✨ LED forlygter
✨ LED baglygter
✨ 16" Alufælge 'Revolite Spoke'
✨ Nøglefri start
✨ Sportslæderrat med multifunktion
✨ Sportssæder
✨ Sædevarme til fører og forsædepassager
✨ Digital instrumentering
✨ Apple Carplay
✨ Ambientebelysning
✨ eDrive services
✨ Connected Drive Services
✨ Elektrisk foldbare sidespejle
✨ Klimaanlæg med 2 zoner
✨ Bluetooth
✨ Og meget mere…
Man-fre: 09.00-17.00
Lør: 10.00-16.00
Søn/helligdage: 10.00-16.00
Importbil - udstyr kan variere fra dansk model.
Vi tager forbehold for tryk- og tastefejl.
Bil id: 946412
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.365 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 405 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
|---|---|
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Motorkabinevarmer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Sportssæder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Stemmebetjening |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Varmepumpe |